Autorius: Sandra Vidauskaitė
Data: 2002-11-04
"Prozaco karta" laikoma kultine knyga, tęsiančia depresijos literatūros tradicijas (panašiai kaip J.D. Salingerio "Rugiuose prie bedugnės"). Autorė šioje knygoje rašo apie savo patirtus išgyvenimus, kai užklupta depresijos dar paauglystėje pradėjo lankytis pas psichiatrus, nuolat vartojo įvairius vaistus, įstojus į Harvardo universitetą siekė gyventi pilnavertį gyvenimą, - o depresija visą laiką buvo šalia ir gąsdino savo buvimu ir ją, ir aplinkinius.
Šis romanas neišvengė daugeliui taip būdingo požymio - įpusėjus skaitymo tempas lėtėja, situacijos ir išgyvenimai pradeda kartotis, o padėjus knygą į šalį ir pro langą pažvelgus į saulės nutviekstus medžius, tegu ir be lapų, noras vėl pasinerti į beviltiškumu dvelkiantį pasakojimą kartais ir dingsta. Be to, ta visa galybė vaistų pavadinimų ir savianalizės protrūkių kartais atrodo tikrai perdėtai.
Knyga primygtinai rekomenduojama žmonėms, kuriuos persekioja niūrios mintys, abejingumas aplinkai ir savo poreikiams, nuolatinė nuotaikų kaita, kuriems dažnai nesinori nieko veikti, kurie net nubudę ryte jaučiasi pavargę, kuriems gyvenimas atrodo beprasmiškas, o besišypsantys laimingi žmonės - idiotiški, - žodžiu, tiems, kurie žino ar bent įtaria sergą depresija. Perskaičius kaip gali būti blogai ir kad ne jums vieniems taip blogai, atsiranda nors ir menka, bet viltis. Viltis gyvenimą matyti šviesesnėmis spalvomis.
Kai kada, skaitant šią knygą, kildavo savotiškas pasipiktinimas ar net juokas: na kaip, kaip galima pliaukšti tokias nesąmones, kaip galima ištisą dieną nepajėgti atsikelti iš lovos? Tačiau knygos pabaigoje autorė atsakė į šį klausimą: "Tai reiškia, kad skaitydamas knygą jauti frustraciją ir įniršį, galbūt panašų į beviltiškumo jausmą, kurį jaučia dauguma žmonių, tikrame gyvenime susiduriančių su depresija sergančiu žmogum."
Depresyvios kartos skaitiniai
man taj tian grafomanija ir noru ishgarset dvokia
nerekomenduoju gajsht lajko skajtant nej depresistam nej "swejkiem"..(;
tai tiek
O siaip kas neskaites ir yra "ant ribos" gal ir nepatarciau pradet ... reiktu nusiteikt priesingai - analizuot , o ne priimti svetimo (veikejos)poziurio i gyvenima . Kovoti su problemomis , o ne joms pasiduoti ... tai tiek
beto jau pati geros stipriai parasytos knygos nuotaika bent mane stipriai veikia.
is tikruju, tikrai emociskai sunki knyga. zmonems, linkusius i depresija ar tiesiog niuria nuotaika, sita busena gali dar pagilinti.
literaturiniu poziuriu - ne sedevras. nera ypatingu israiskos formu, meniniu vingrybiu.. is esmes - tai knyga-dienorastis.
Nenoreciau, kad paaugusios mano dukros ja skaitytu. Na, nebent jau suaugusios...
Tiesiog todel, kad ir be vaistu ismoktu pacios spresti problemas, neverkslendamos, zinotu, kad buna blogu dienu, buna ir geru...
"[...]kaip gali būti neįdomi tikra žmogaus gyvenimo istorija (prisipažinimas?)"
O vat taip ir gali. 'Tikros zhmogaus gyvenimo istorijos', IMO, yra nuobodzhiausias literatoorinis zhanras ever.
Save ir visą perskaityti ištisai.
Bet mano knygos puslapiai taip išsisklaistę:
Jos galo ir pradžios neberandu patsai.
Negaila jos... Ji nuobodi kaip visos knygos,
Gyvenimo rašytos žmogiškon širdin,
Ir ką paaiškins tie periodai nelygūs,
Ta jų gaida, kaskart vis krintanti žemyn.
V. Mačenis, Žiemos sonetai, 28
vel viskas suzhlugo, o as visiskoj nevilty, nors ir neturetu taip buti zhvelgiant ish shalies...
paskaityk 'trise valtimi', ar ką.
Tikrai labai pagelbėtumėte :)
per filma vos neuzmigau
jokio veiksmo tik gulejimas lovoj
o knyga labai zjb.man patiko.
knyga tiesiog parodo,kaip toli galima nusirist,o ne visi tai gali ar nori suprast.
manau kiekwienas turetu ja perskaityt...... tada tawo gywenimas nebeatrodo toks sumautas.....................
O siaip mane labiausiai suzavejo tie apibendrinimai knygos pabaigoje. Apie visuomene, kuri is esmes yra depresyvi.kas tai salygoja ir kaip tai atsispindi menas (muzika, knygos, kinas).
Keista kai sako kad knyga slegianti ir beviltiska. Ji gal isuka taip, bet is esmes man ji pasirode vilti teikianti.
Tikrai issiskirianti knyga ir verta paskaityti, tik ja rekomenduociau skaityti ne jaunoj paaglystej, bet bent jau nuo 20 metu.
Patiko. Labai.
Savo nervus laikau stipriais, ir psichiką tokią pat, bet vistiek kažkiek paveikė..