Kas sakė, kad matematika turi būti neįdomi?

Autorius: Dalius
Data: 2011-09-19

Apie knygą: Håvard Tjora „Matematikos magija“
Išleista 2011
ISBN: 978-609-95052-2-0
Leidykla: UAB AdAstra Marketing
Puslapis: www.matematikosmagija.lt

Paėmęs šią knygą ir perskaitęs aprašymą nusprendžiau skaityti šią knygą lyg būčiau 10-14 metų vaikas. Toks amžius, kai daug kas įdomu ir tinkama paprasta knyga sužadina smalsumą domėtis giliau ir daugiau. Jei esate vyresnis ir apie matematiką žinote daugiau negu iš vidurinės vadovėlio, tai knygoje kažko naujo nerasite. Galbūt atrasite, kad Majų kalendorius 2012-ais nesibaigs ir Majai kuo puikiausiai būtų išgyvenę iki 4772-ųjų, jei žiūrėti į turėtą Majų terminologiją, o teorinės viršutinės ribos Majų kalendoriui nėra apskritai (skirtingai nuo romėniškų skaičių), arba atrasite kokią nors kitą smulkmeną, kuri seniau nepasirodė įdomi, bet kažko ypatingai nežinomo ir netikėto tikriausiai neatrasite.

Taigi kodėl šią knygą turėtumėte duoti savo vaikui:

  1. Knyga tikrai paprasta: paprasti pavyzdžiai/uždaviniai, įdomūs klausimai ir daug dalykų, kuriuos galima išbandyti praktikoje.
  2. Knygą lengva skaityti (aš perskaičiau per 4h). Fantastiškai geras vertimas čia irgi prisideda. Skaitydamas užkliuvau tik 5 vietose: 2 klaidos, dviejuose vietose per stipriai gilinausi (norėjosi daugiau) ir galiausia vienu apibrėžimu buvau tiesiog nepatenkintas.
  3. Taip pat manau, kad matematikoje svarbiausia yra pagrindai (kita galima išvesti esant reikalui) - ši knyga puikiai tinka įtvirtinti, kai kuriuos pagrindus.
  4. Pateikti faktai gali sudominti įvykiais, kultūra ar tiesiog įvairiais žmonėmis (kas irgi savaime geras faktas). Jei bent keli vaikai susidomės knygoje paminėtu gyvu genijumi Fabrice Bellard'u, tai jau bus gerai.
  5. Knygoje yra nuorodų į internete esančią informaciją, o ten jau vienas dalykas veda prie kito.

Įdomiosios matematikos tematika knygų lietuvių kalba vaikams/jaunimui tikrai nėra daug. Negaliu teigti, kad perskaičiau visas, bet esu susidūręs dar su kokiomis keturiomis: dvi išleistos sovietiniais laikais (jose beje galima rasti šioje knygoje paminėtus pavyzdžius) ir jų net pavadinimo nepasakyčiau, kitos dvi jau naujesnes. Vienos pavadinimo tiksliai nepamenu (berods „Oilerio uždavinynas“), bet ji tiktų vaikams, kuriuos neaišku kuo sudominti apskritai (pvz.: uždavinių tematika apie spjaudymą arba musę, kuri skraido pirmyn/atgal). Kita „Kelionės į šiuolaikinę matematiką“ - ši knyga jau sudėtingesnė, bet joje pateikta matematika gali praversti net gyvenime (pvz.: ar žinote, kad yra daugybę būdų kaip pasidalinti palikimą arba laimėtoją rinkimuose gali nulemti net ne kas skaičiuoja balsus, o kas parinko skaičiavimo sistemą). Beje šią knygą taip pat rekomenduoju, nors ji išleista seniai, bet iš kitos pusės yra dalykų, kurie nesensta. Taigi dar viena nauja knyga šia tematika lietuvių kalba yra tikrai laukiama - tuo labiau, kad pateikta informacija nesikerta.

„Matematikos magija“ rekomenduočiau kaip knygą, kuri sudomintų jūsų vaiką matematikos pasauliu. Na galbūt vieną kitą skyrių laisvalaikiu perskaitysite ir pats/pati.



Komentarai

komentaras 2011-09-26 08:20:50

Labai patiko sita knyga, vaikas sedejo neatsitraukdamas, kas retai buna :)

Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.