Autorius: Justinas Žilinskas
Data: 2001-09-26
Apie 1390 m. pr. Kr. Egipte, jau pasiekusiame šlovės laikus, gyveno gydytojas Sinuhė, Senmučio ir Kipos sūnus. Per Dievų malonę tapęs karališkuoju kaukolės atvėrėju, Sinuhė patenka į klaikių istorinių įvykių sūkurį - naujajam faraonui Echnatonui apsireiškia vienintelis tikrasis Dievas - Atonas. Bet ar senieji Dievai atiduos sostus be kovos? O ką rinksis žmonės, jais tikėję? O intrigantai ir priešų gentys, siekiančios susilpninti Egiptą? Et, kiek tiesos kinų blogio palinkėjime: "gyvenk permainų laikais!" Nenoromis Sinuhė tampa ir stebėtoju, ir įrankiu, ir metraštininku...
Kaip jau minėta aptariant "Mirties angelą", M. Waltari - stiliaus meistras. Vėl visiškai originali leksika, teksto struktūra, posakiai. Kruopščiai apgalvotos detalės, kuriančios sukrečiantį autentiškumo įspūdį, stebėtinas vaizdingumas ir minčių gilumas. Be to, skaityti labai lengva, tekstas elegantiškas, neperkrautas. Romano siužetas, galbūt, ir ne visai įtikinamas (na labai jau daug tam Sinuhei visko teko, čia ir gyvenimo galėjo neužtekti, labai jau tas Atonas į Kristų panašus...), tačiau nei vienu momentu nekelia nuobodulio, veikėjai - rūpestingai individualizuoti, (vien ko vergo Kaptaho linija verta!), net ir šaržavimas ne mažina herojaus įtikinamumą, o tik parodo, kad Sinuhei, kaip ir bet kuriam memuarų rašytojui, nesvetimas subjektyvumas. Neveltui autorius romanui rengėsi dešimt metų, neveltui, pasirodęs 1949 m., jis pavadintas pirmuoju pasaulio pasaulio bestseleriu.
Et, na šedevras kaip bežiūrėsi, pagaliau, ne tiek jau daug knygų, kurias sapnuoji skaitydamas ir pabaigęs. Beje, vos nepamiršau - romaną vis dar galima gauti knygynuose!
Šedevras
Idomu, ar atsiras kas nors, kam si knyga nepatiko?
...bet netrukus pagavau kabli :) isimylejau bene visus veikejus, pats su apinkiniais pradejau shneket miglotom ir giliom frazem (kaip ir buvo pastebeta apzhvalgoje apie shviezhiai perskaichiusius shia knyga :) ). na, gana ryshkiai matosi, kad kai kuriose vietose siuzhetas yra 'pritempiamas', sinuhe siuntinejamas po svechias shalis, siekiant supazhindinti skaitytoja su ano meto pasauliu. bet tai jokiu budu negadina knygos! beje, tai budinga ir kitai waltari knygai 'turmsas nemirtingasis', kuri shiaip jau man patiko dar labiau. perskaites 'sinuhe' pradejau zhvejoti visas laidas apie senoves egipta per discovery channel, taigi, manau, kad spragas palopiau visai neblogai :)
Šalia U. Eco pirmų dviejų kūrinių.
sekmes
Skaitykit "Sinuhe", butinai skaitykit. Tai ish tiesu knyga, kuria perskaityt verta... Bent jau ash taip manau :)
ciupkit ja ir skaitykit greiciau! :)
pradzioj gal kiek gasdinantis knygos storis isijautus tampa jos privalumu :)
Dar "kad aš tokia - skaitanti tokias geras knygas ir jas dievinanti - ne viena" :):)
Gal kas galit vis dėlto ką nors protingesnio apie knygą pasakyti, apžvalgoje bent autoriaus kalba išskirta, o daugiau? Ar autorius tiesiog vaizdinga kalba aprašo senovės Egiptą?
Tik nebereikia raginimų "ach.. būtinai paskaityk... och, kokia knyga.. aaaaaaach.." - koktu darosi.
Viename knygos skyriuje buvo rasoma kaip begediskai pasielge Sinuhe.Mane taip sujaudino parasytos mintys,kad net apsiverkiau.Tikriausiai daug kas tuo nepatikes-bet tai tiesa.Sioje knygoje pasakojama apie senoves Egipto gyvenima,paprocius,Sinuhes gyvenima.Tikrai siulau perskaityti sia knyga,nes nenusivilsite.Si knyga ne is tu kurias norisi mesti tolyn ir daugiau niekad nebeskaityti.Beto si knyga tinka ne tik suaugusiems,bet ir 14 metu paaugliams.Skaitykit ir megaukites!!
O dar gera kombinacija yra "Sinuhe Egiptietis" ir "Pharaoh" PC zaidimas...
plesaus drabuzius,barstausi pelenais galva,tepuosi aliejais ir pradedu gerti daugiau vyno,na toks geras ispudis.
Skaniai rekomenduoju tiems,kurie galbut dar neskaite..
bebe
labai gera knyga,skaiciau ja senai bet ispudi paliko gera iki siol.gaila kad niekur nerandu jos pirkt
Geriausia knyga kokia esu skaites!!! Nors ja skaiciau pries pora metu
Puikus rašytojas