Autorius: Gintautas K. Ivanickas
Data: 2002-12-19
Autoriaus aprašytas pasaulis anaiptol nespinduliuoja optimizmu. Tolima ateitis, pangalaktika, begalė planetų, apgyvendintų žmonių bei kitų - tiek humanoidinių, tiek nehumanodinių - rasių. Daug dėmesio Ray Aldridge skiria antūražui. Klonavimas, kiborgai, super-ginklai, tachioninis ryšis, mentalinis programavimas… Ir štai tokiame aukštų technologijų pasaulyje klesti vergovė.
Nors specialiai tai niekur nepabrėžiama, tačiau autorius mano, jog technologijų vystymas nesąlygoja žmogaus moralės vystymosi, veikiau jau - atvirkščiai. Žmonės lyg ir dominuoja pangalaktikoje, tačiau toje kovoje dėl vietos po saule bet kokios priemonės - pateisinamos.
Menu Lyga - klestinti pangalaktine korporacija - užsiima vergų prekyba. Vienas iš "gyvosios prekės" šaltinių - Faraono planeta. Atsilikęs pasaulis, kuriame itin gerbiamos profesionalių fokusininkų trupės. Menų Lygos operatyvininkai grobia fokusininkus jų triumfo akimirką - per pasirodymo kulminaciją. O fokusininkai įsitikinę, jog juos už nepaprasta meistriškumą pagerbdami pasiima dievai.
Tačiau jau ne pirmą kartą fokusininkų trupės išnyksta be Menų Lygos įsikišimo. Kyla įtarimas, jog tai kontrabandininkų - nelegalių prekeivių vergais - darbas. Išsiaiškinti, kas gi vyksta Faraone, planeton pasiunčiamas laisvai samdomas agentas - pagrindinis trilogijos veikėjas - Ruizas Avas.
Kad jo surinkta informacija nedingtu sykiu su pačiu agentu, Menų Lyga patalpina Avo galvon neuroninį tinklą - mentalinę konstrukcija, kuri pati nužudo agentą, jei tik šiam gresia pražūtis, tačiau prieš tai išsiunčia visą surinktą informaciją Lygai.
Tačiau kuo toliau, tuo labiau Avui aiškėja, jog Lygos tikslas - anaiptol ne kontrabandininkų demaskavimas…
Iš pirmo žvilgsnio trilogijos personažai gana plokšti, "kartoniniai". Ruizas - gražus, stiprus, ryžtingas, protingas… Niza - nuostabi ir hiperseksuali, o štai pavyzdžiui - Publijus, neigiamas personažas, pavaizduotas kaip bjaurus sadistas ir iškrypėlis. Tačiau tuo pat metu šie charakteriai pateikti pakankamai įtikinamai.
Aldridge romanai pasižymi tuo, jog įtraukia skaitytoją, "kabina". Atsitraukti, kol neužverstas paskutinis puslapis, labai sunku. O ko daugiau reikia nuotykiniam romanui?
* Trečioji trilogijos dalis - "Mechaninis Orfėjas" lietuvių kalba pasirodys 2003-jų vasario-kovo mėn.
Konkretu
Knyga labai gera, ne veltui Lukjanenko daug ka nurase nuo jos savo "Svaju linijoje" bei "Iliuziju Imperatoriuje", taciau (kaip visada) originalas geresnis uz kopija.
Beje, antroji knyga "Pasaulio Imperatorius" ishties dar idomesne uz pirmaja.
Cia hebra dalijasi ispudziais kad antra knyga dar geresne uz pirma, bet as taip nemanau. Apskritai, mano isvados: a) tai tikrai 100% nuotykine fantastika b) skaityti lengva, bet...
Man GERIAUSIA ispudi paliko gal puse pirmos knygos, toliau viskas zemyn kaip nuo kalno... Ypac antroje knygoje man kliuna tie meiles aprasymai, uzuominos. Tai gerokai suprastina man kurini. Autorius nori itikti masiniam kaitytojui. Yra geras angliskas zodis "cheesy" - ir netgi labai, vietomis.
Bet vis tiek pirksiu ir trecia knyga. Nado, kak govoritsa, zamknut krug. (Sioje vietoje isivaizduoju bangi ir kitus "eridaniecius". Trina rankomis ir kreivai sypso - naplevat na kritiku pakol knyga perkama :) :)
(cia as nepiktai)
(neisizeiskit)
(neisizeidet?)
(kodel?)
(kokie storzieviai!!!)
:) :) :)
As tokio lygio fantastika irgi galiu rasyti (man taip atrodo). Beda kitur...
O trilogija labai gera.
nebloga trilogija,pirmoji dalis vidutiniska,antroji dalis zymiai geresne jos pabaiga uzkabino,trecios gaila neskaiciau.
pirma dalis sudomino, bet tik tiek, litertūrinės vertės nedaug. Skaičiau visas dalis tik dėl to, kad susžočiau, kuo baigės (bet ir taip aišku)
Kokios, kokios vertės, Patre, ieškojai??
Kas ta literaturine verte?Gal man neismaneliui kas nors gali smulkiai paaiskinti?