Autorius: Lina Krutulytė
Data: 2002-03-05
Tad nevadinkime knygos herojaus Parulskiu, nors jam ir suteiktas paties Parulskio filtruotas gyvenimas. Gal net jo vardas toks pats, bet vis tiek herojus ir autorius - ne tas pats žmogus, nepaisant to, kad jiedu labai stengiasi apsimesti vienas kitu.
Be abejo, sakydama "pagerintas", nenoriu nieko apgauti: knygos herojus nėra toks jau gerietis. Tiesiog jis negalvoja jokių banalybių, netgi nejaučia banalių jausmų, jam nuolat kyla labai originalios asociacijos, keisti prisiminimai ir kartais piktos, liūnos ar ironiškos, bet visada netikėtos mintys. Tai toks fantastiškas žmogus (personažas), kuris gyvena labai įdomų gyvenimą, visą laiką galvoja apie save, gilinasi vien į save, ir šioje srityje turi tokią patirtį (ir jokio gėdos jausmo), kad jo portretas, atskleidžiamas knygoje, užburia.
O ko verti jo reti atsiliepimai apie moteris! Staiga pajutau susierzinimą, perskaičiusi, kad mano galvoje vietoje smegenų - skudurėlis dulkėms valyti. Ir vien dėl to, kad savo namuose (ir ne kartą) valiau dulkes. Dulkės, pasirodo, - šventas dalykas.
Vis dėlto, knygos herojus yra toks tobulai gyvas, tikras, ir taip veržiasi būti panašus į autorių, kad nekyla abejonių: šį kartą Parulskis sukūrė šį tą gero visų pirma pačiam sau: save. Herojus tikrai nėra žmogus, jis neatstos ir autoriui savęs paties, tačiau kuo puikiausiai pasitarnauja autoriui kaip angelas sielai paguosti ir tuštumai užpildyti. Taip pat - kaip kaukė, kaip papuošalas, kaip drabužis. Ir jis, be abejo, yra nuogas. Štai jums knygos pavadinimo interpretacija.
Siužeto pasakoti neverta. Knygos herojus, kuriam skirta būti kiek įmanoma panašiam į Sigitą Parulskį, gyvena autoriaus gyvenimą, mąsto jo mintis (tik išvalytas nuo banalybių ir šiaip neįdomių dalykų), jaučia jo jausmus, išsirengia nuogai beveik iki sielos gelmių, jaučiasi savyje kaip namie ir pasakoja viską nesivaržydamas skaitytojui. Kiekvienam, kas nepatingės atsiversti knygą. Siaubas, kai pagalvoji, iš kur pas žmogų tiek drąsos?
Tobula
Brandus rasytojas turetu rasyti ne (tik) ese, o (ir) romanus.
Apie ese
Nepatinka man sis zanras. Kazkoks nepilnavertiskas.
O tai, kad Nuogi Drabuziai toks nevientisas kenkia jo itaigumui ir apskritai meninei vertei.
gal užpulkim dabar ant kokio Širvio, kad tasai romanų nerašė? manai, trumpą, sutelkto veiksmo/nuotaikos kūrinį lengviau parašyt, negu konkretaus siužeto romaną? jei tau tas žanras nepilnavertišku atrodo, sorry, tai čia tavo bėda:]
Išvilksiu Sigitą už ausų į dienos šviesą. Kodėl jis rašo tik miniatiūras? Tegu parašo kokį "pilnametražį" kūrinį. Dar nė vienas plunksnagraužys nesusikrovė šlovės peckindamas esė. Esė - tai "užklasinė" rimto rašytojo veikla. Tegu ima pavyzdį iš savo reklamuojamo M.Frich "Tarkim aš Gantenbainas" - kiekvienas skyrelis tai sutelkto veiksmo/nuotaikos kūrinėlis ir kartu integruota viso kūrinio dalis. O ne taip kaip "Nuoguose Drabužiuose" kuriuos gali lygiai taip pat sėkmingai skaityti nuo pradžių iki pabaigos kaip nuo pabaigos iki pradžių.
Širvys - poetas (tarp kitko, prastas poetas). Aš kalbu apie prozininkus.
apskritai knyga labai gera. beskaitydamas jauciau toki intelektualini orgazma, koki retai tenmka proga pajusti. ir manau niekaip neuztenka vieno perskaitymo, kad pamatytum viska (jei tai isvis imanoma)
ant stulpo lietus arbuzai skraido as miske ir virtuve lauke
PIEVA