Autorius: Rasa
Data: 2005-12-01
Knygoje pasakojami jauno anglo nuotykiai Amerikoje, Naujajame Orleane, prie Misisipės krantų. Veiksmas vyksta maždaug XIX a. pirmoje pusėje. Dešimt metų praleidęs klasikinių mokslų koledže jis nusprendžia nukeliauti į Ameriką ir ten pradėti kitokį gyvenimą. Laive Edvardu Ruterfordu pasivadinęs jaunuolis sutinka labai gražią vietinio plantatoriaus dukterį kreolę Eženę Bezanson ir... manote, prasideda kupina dramatiškų išgyvenimų istorija apie didelę meilę? Deja deja, iš pirmo žvilgsnio jis įsimyli visai ne ją, o... jos vergę kvarteronę Aurorą, ne mažesnę gražuolę nei jos šeimininkė. Už galimybę susituokti su ja jam gresia paskelbimas už įstatymo ribų. Tačiau jaunasis anglas nenuleidžia rankų, nors jam tenka patirti daug ką. Be artimųjų likusi jaunoji kreolė tampa klastingo globėjo Dominiko Gajaro auka - jis, būdamas advokatas, taip sutvarko dokumentus, kad ji netenka plantacijos ir dvaro, o jos vergus norima parduoti varžytinėse. Edvardas Ruterfordas nori išpirkti savo mylimąją Aurorą, tačiau jam nepakanka pinigų - laiku negauna perlaidos iš Anglijos, bankas nesutinka paskolinti jam didelės sumos, be to, masinamas lengvo laimėjimo, anglas lošia kortomis, kol... prasilošia. Po romano kulminacijos - vergų varžytynių - seka netikėta atomazga, kuri viską apverčia aukštyn kojom.
Šiame romane teigiami veikėjai yra gražūs, mylintys, nuoširdūs, netgi kiek naivūs, o neigiami -klastingi, pikti, atstumiančios išvaizdos. To meto žmonių gyvenimą geriau įsivaizduoti padeda XIX amžiaus pirmosios pusės realijos: juodaodžių (dabar vadintinų afroamerikiečiais ) vergų diskriminacija, kreolai (šiaurinių Amerikos valstijų prancūzai XIX a.) bei kvarteronai (žmonės, kurių vienas senelių buvo juodaodis, o kitas - baltaodis), abolicionistinės idėjos ir pan. Su šiais laikais romane vaizduojamą realybę sieja bendražmogiški dalykai - žmogiškumas, atjauta, gėrio pergalė prieš blogį ir, žinoma, karšta dviejų kenčiančių širdžių meilė, kuriai nesvarbi mylimojo socialinė padėtis ar išvaizda.
Jei pasiilgote tikrų jausmų ir dramatiškos kovos už meilę...
Romanas paauglysteje patiko, kaip butu dabar - nezinau. :)
Baltaveidis vadas
Baltoji pirštinė
Drąsioji medžiotoja
Grumtynės Meksikoje
Jamaikos maronai
Karo takas
Kvarteronė
Mažametė žmona
Misisipės piratai (Velnio sala)
Oceola, Seminolų vadas
Per miškus. Hanso Sterko nuotykiai. Nelaimės ženklas
Raitelis be galvos
Skalpų medžiotojai
Teksaso prerijų plėšikai
Vandenyno klajūnai
Žydrasis Dikas
išlikę kažkas atminty kaip vertingesnio minetas raitelis be galvos ir "Jamaikos maronai"
offca-Tu esi čia pats normaliausias žmogus(na,dar keli yra)-kiti kažkokie pikti,pašaipūs...Man draugelis sakė:fredy,tu mėgsti knygas-eik į Skaityklą...Kolkas esu nusivylęs šitos visatos bendravimu..Ech,tikri lietuviai,ko čia stebėtis..
O jei rimtai - tereikia pagalvoti apie savo žinučių toną ir įsijungti ironijos priėmimo kanalą :)
O dėl to, kad su tavimi mažai bendraujama - kartais pravartu prisiminti patarlę apie veidrodį ir atspindį jame
visos isvardintos ir skaitytos knygos yra lietuvishkai.
del mano normalumo, tai fak, nes ash Dievo sunus
to offca:Ačiu už leidimą (tauta-išgirdot?).Kadangi tu esmi Dievo sūnus-vien Tavo apsireiškimas prieš nuodėmingą fredy reiškią visus mano nuodėmių atleidimus dar dviem savaitėm( talmudai taipa paaiškino).:)
Rusišką filmą "Raitelis be galvos" lyg ir esu kažkada mačiusi, bet dažniausiai knyga daug įdomesnė.
Šiaip tai man iš visų tų rašytojų, kurie rašė apie indėnus labiausiai patinka K.Majus
Lėja,paskaityk Miloslavo Stinglo,,Indėnai be tomohaukų"'.Tai tikra enciklopedija apie indėnus . Labai šauniai skaitosi,daug foto.
Man Main Rido lab patiko Raitelis be galvos. Kia skaiciau tai is pradziu tikejaus kriminalo ar pan. baet buvo tikrai puiki knyga.
kvarterone lb gera knyga
as perskaiciau sia knyga tik todel jog man patinka romanai ir todel kad man ja reikia perskaityti...bet gal kas galetu padeti kaip man isigilenti i knygas ? :|